top of page

Silva dla Dzieci i Młodzieży

To specjalnie opracowany program edukacyjno-rozwojowy, którego podstawą są ćwiczenia relaksacyjne i rozwój wyobraźni. Dzięki nim dzieci uczą się sztuki rozluźnienia ciała i umysłu a przede wszystkim rozpoznawania i kontroli swoich emocji. Jest to wyjątkowo ważne

w przypadku dzieci z nadpobudliwością, czy ADHD.

ikonka kursu Metody Silvy dla dzieci i młodzieży, przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę o ciemnych włosach.

Przerabiane techniki pozwalają dziecku lepiej dawać sobie radę w trudnych sytuacjach, np. jak zachować się w stosunku do kolegów czy koleżanek, których nie lubi, lub którzy są niemili, jak polubić nielubiane przedmioty w szkole i nielubianych nauczycieli, itp.

Dzieci uczą się jak podejmować bardziej trafne decyzje, np. jaką wybrać szkołę, który trening i którą ścieżkę w grze komputerowej aby przejść na wyższy poziom.

Podejmując takie decyzje będą mogły w przyszłości zdecydować, która praca będzie najlepsza i która inwestycja najodpowiedniejsza.

Dzięki technikom poznanym na kursie i praktykowanym później w domu, wzrasta potencjał twórczy dziecka, rozwija się intuicja, a przede wszystkim zmienia się sposób myślenia z negatywnego na pozytywne a co za tym idzie zmienia się również zachowanie i stosunek do otaczającej rzeczywistości. Wynikiem tego są lepsze wyniki w nauce, sporcie, grze na instrumencie, a także polepszenie atmosfery w rodzinie i wśród przyjaciół.

Kurs Metody Silvy podnosi samoocenę dzieci 

Sprawia, że zaczynają się czuć wartościowe, zaczynają wierzyć w swoją genialność. W przypadku młodego pokolenia jest to bardzo ważne, gdyż zaspokaja potrzebę wyjątkowości. Młody człowiek nie musi już jej zaspokajać poprzez agresywne zachowania, narkotyki czy dopalacze. Może zacząć osiągać sukcesy w zdrowy, pozytywny sposób.

Samokontrola Umysłu bardzo pozytywnie wpływa na wyniki w nauce. Dzięki technikom z programu kursu dzieci uczą się efektywniej korzystać ze swojego genialnego potencjału, który posiadają. Wiedzą jak uaktywnić pokłady genialności i wykorzystać je w codziennym życiu.

Dzieci potrafią się cieszyć każdym drobnym sukcesem, który uda im się osiągnąć i czego my dorośli możemy się od nich uczyć. Najbardziej trafne będzie powiedzenie, że samokontrola umysłu wpływa na poprawę całokształtu jakości życia i dziecka i dorosłego, dlatego warto, by nasze dzieci poznały ją od najmłodszych lat, aby mogły świadomie kreować własne życie.

Dzieci potrafią się cieszyć każdym drobnym sukcesem, 

który uda im się osiągnąć i czego my dorośli możemy się od nich uczyć. Najbardziej trafne będzie powiedzenie, że samokontrola umysłu wpływa na poprawę całokształtu jakości życia i dziecka i dorosłego, dlatego warto, by nasze dzieci poznały ją od najmłodszych lat, aby mogły świadomie kreować własne życie.

Ważną częścią kursu są przerabiane techniki zapamiętywania-ćwiczenie pamięci

Techniki te (zwane technikami mnemonicznymi) są nieocenioną pomocą w szkole i dają dzieciom możliwość włączenia wyobraźni do procesu zapamiętywania.

Wszyscy wiemy jak bardzo w dzisiejszych czasach dzieci narażone są na sytuacje stresujące: w szkole, w domu, „na podwórku”, w kontaktach z rówieśnikami.

Każdy młody człowiek, który przychodzi na kurs Silvy dla dzieci i młodzieży ma możliwość nauczenia się i opanowania metody kontrolowania stresu.

Młodzi ludzie bardzo szybko „łapią”, że to nie sytuacja jest stresowa ale jego reakcja. Szybko zaczynają rozumieć, że na sytuację nie mają wpływu; na swoją reakcję -tak.

 

Wszystkie te techniki mają na celu pogłębienie wewnętrznej, naturalnej harmonii dziecka, spokoju i rozluźnienia, a przez to wzmocnienie naturalnych sił obronnych jego organizmu i poprawę stanu zdrowia. Z kursu korzysta wiele dzieci z problemem alergii. W zestawie ćwiczeń, z którymi zapoznają się uczestnicy jest również technika pomagająca pozbyć się tej dolegliwości.

KURS SILVY dla dzieci i młodzieży

daje naszym dzieciom i młodzieży ogrom możliwości-już teraz-nie muszą czekać do dorosłości.

Dzieci uczą się prawie wszystkiego tego, co dorośli na tego typu kursie.

Zyskują jednak dzięki tej Metodzie coś więcej – mogą w pełni świadomie zacząć kreować swoje życie i mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w nim dzieje.

Dokładny program dwudniowego kursu dla dzieci
i młodzieży:

 • CZYM JEST SAMOKONTROLA UMYSŁU I JAK Z NIEJ KORZYSTAĆ

 • ZMIANA NEGATYWNYCH PROGRAMÓW NA POZYTYWNE -JAK TO ZROBIĆ ?

 • NAUKA RELAKSACJI

 • TECHNIKI WIZUALIZACJI

 • TECHNIKI PAMIĘCI

 • TECHNIKI KONTROLI STRESU

 • OCHRONA -JAK SIĘ CHRONIĆ -TECHNIKI OCHRONY SIEBIE

 • TECHNIKA REALIZACJI CELÓW

 • TECHNIKI DO ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW TYCH DUŻYCH I MNIEJSZYCH

 • TECHNIKA ZASYPIANIA

 • TECHNIKA BUDZENIA SIĘ BEZ BUDZIKA

 • TECHNIKA KONTROLI WIERCENIA

 • TECHNIKA KONTROLI BÓLU GŁOWY I BRZUCHA

 • TECHNIKA KONTROLI KOSZMARÓW I POTWORÓW

 • TECHNIKA  LABORATORIUM I DORADCY -''MIEJSCE SUPER MOCY''

 • TECHNIKA POMOCY SOBIE I INNYM -LEWITACJA RĘKI I ZNIECZULENIE  RĘKAWICZKOWE

Uczestnicy przychodzą na kurs w wygodnym stroju, mogą też przynieść poduszkę, śpiwór lub koc, karimatę i ulubioną zabawkę, coś na przekąskę i do picia (chrupki, orzeszki, owoce, zdrowe soki, wodę mineralną niegazowaną).

W czasie kursu dzieci nie jedzą słodyczy (cukierki, czekoladki)

Zajęcia są prowadzone również jako warsztat więc potrzebujemy piórnik i kredki.

Po ukończeniu kursu każde dziecko otrzymuje dyplom i legitymację ze zdjęciem, która uprawnia do wielokrotnego powtarzania kursów dla dzieci i zniżkę przy kolejnych kursach gdy dorosną.

na białym kocu zaciśnięta pięść mężczyzny-ojca dotyka malutkiej zaciśniętej rączki dziecka

„Rodzice nie wychowują dzieci dla siebie, 

tylko dla świata i dla nich samych. Kiedy chcą być dobrymi rodzicami, starają się oprócz korzeni dawać dzieciom także skrzydła ”

                                                                             A.Stein

bottom of page